Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942’de temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, başta yapı ürünleri, tüketim ürünleri ve sağlık alanlarında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen sanayi topluluklarından biridir.

Sanayi alanındaki ilk girişimini, 1952 yılında İstanbul’da kurulan Türkiye’nin ilk modern ilaç fabrikasıyla gerçekleştiren Eczacıbaşı, bugün dünyanın tek çatı altında toplanmış en büyük seramik sağlık gereçleri tesisine sahip bulunuyor. Eczacıbaşı ayrıca temizlik kağıtları pazarının Türkiye liderliğini de elinde tutuyor.

Eczacıbaşı Topluluğu, biri yabancı ortaklı olmak üzere 39 kuruluşu, 11.600'ün üzerinde çalışanı ve 2018 sonu itibarıyla 8,8 milyar TL cirosuyla gayrimenkul geliştirme, doğal kaynaklar ve bilgi teknolojileri alanlarında da faaliyet gösteriyor. 

Topluluğun, sermayesi halka açık kuruluşlarını; Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar San. ve Tic. A.Ş., Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş. ve İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. oluşturuyor. Eczacıbaşı Topluluğu çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın öncüsü olma hedefiyle sunulan ürün ve hizmetlerde standartları belirliyor. Topluluk; kültür- sanat, eğitim, bilim ve spor alanındaki toplumsal hizmetleriyle sosyal gelişmeleri desteklerken, sürdürülebilir kalkınma ilkelerini; bütünsel kalite, çevre ve insan kaynakları yönetim sistemlerinden oluşan mevcut iş mükemmelliği modeliyle bütünleştirmeyi hedefliyor.

İşGYO, deneyimi, finansal gücü ve markasının saygınlığı ile Türkiye’de gayrimenkul piyasasının güçlenerek büyümesi için önderlik etmektedir. Tamamı dünya standartlarında, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkullerinin yer aldığı portföyü ile bu hedef doğrultusunda ilerlediğini gösteren Şirket, akılcı yatırımları ve gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında ilgi uyandıran Kanyon Projesi gibi başarılı proje seçimleriyle portföy değerini sürekli olarak artırmakta; gayrimenkul piyasasındaki büyüme potansiyeli ile sektörün ihtiyaçlarını yakından takip ederek sektör için artı değer yaratmaktadır.

"Kanyon'da; konutlarıyla, çarşısıyla, ofisleriyle bir bütün olarak tasarlanmış, sosyal ve kültürel etkinliklerle her an yaşayan, toplumla ve çevresiyle bütünleşen, eğlenceli bir dünya yarattık. Proje ortağımız Eczacıbaşı Topluluğu ile hayata geçirdiğimiz Kanyon, sahip olduğu konseptiyle dünyanın sayılı merkezlerinden biri olurken, Türkiye'de ve Avrupa'da bir ilki gerçekleştirmiştir."

Jerde Partnership, unutulamayacak deneyimler yaşatan ve her gün milyonlarca insanı kendine çeken eşsiz yerler tasarlayan bir görsel mimari ve şehir planlama firmasıdır. Jerde tarafından tasarlanan mekanları her yıl yaklaşık 800 milyon kişi ziyaret etmektedir.

"İnsanlar iyi vakit geçirdikleri bir yeri asla unutmazlar, oraya tekrar tekrar gitmek isterler. Biz de Jerde Partnership olarak eşi benzeri olmayan mekanlar yaratıp, insanlara unutamayacakları deneyimler yaşatmayı seviyoruz. Bizim için önemli olan onlara bu olumlu duyguları her gün yeniden hissettirmek. Kanyon da işte böyle bir yer."

Tabanlıoğlu bir önceki nesilden devraldığı mimari sorumluluğun bilincinde olarak, mimari gündemi her boyutta yakından izleyen donanımlı, yaklaşık kırk mimardan bir grupla çalışmalarını sürdürmektedir. Tabanlıoğlu, Türkiye’de bir ilk olarak, Şubat 1998’de aldığı ISO 9001 standardı ile detaylı tariflenmiş iş yerleri, alışveriş merkezleri, çok amaçlı kompleksler gibi büyük boyutlu projelerin yanısıra iç mimari projeler ile her skalada çalışmalarına devam etmektedir.

"Bana göre Kanyon’un en vurucu, en güçlü yönü sokakta alışveriş yapma keyfini, konforlu ve yeşillikler içinde, modern ve seçkin bir ortama taşıyor olması. Farkı yaratan yaşamı, işi alışverişi ve eğlenceyi kapalı kutulardan, açık havanın ferahlığına kavuşturmak."

1990 yılında kurulan Arup Türkiye, yerel yetenek ve bilgi ile uluslararası tecrübeyi ileri düzeyde birleştirerek mühendislik ve proje yönetimi alanındaki hizmetlerini sunmaktadır. Arup'un multi-disipliner yaklaşımı, yurtiçi ve yurtdışında, kültürel, endüstriyel, alışveriş merkezi, ofis ve altyapı sektörlerinde çalışmasını sağlamaktadır. Kanyon'un tüm mühendislik ve tasarım aşaması proje yönetimi hizmetleri, Arup tarafından ana firma olarak üstlenilmiştir.

"Dünya çapında kazanılmış mühendislik birikimleri bu projede bir araya getirildi. Büyük emeklerle ortaya çıkan bu eserin, dünyadaki benzerleri arasında saygın bir yere sahip olacağından ve küresel takdir göreceğinden eminiz ve bundan büyük mutluluk duymaktayız."

Kanyon evlerinin iç mimari konsept çalışmasını Brigitte Weber ile yürüten Sevil Peach, “hayallerin gerçekleştirilebileceği bir yaşam ortamı” yaratma anlayışından yola çıkarak, Kanyon evlerinde “yaşamı, duvar ve kapılar gibi gereksiz engellerden arındıran, serbest ve geniş iç mekanlar” yaratmayı amaçlamıştır.

"İnsanların kendilerini özgür hissedebilecekleri, aynı zamanda güveni ve hareketi bir arada yaşabilecekleri, nefes alan özel bir yer Kanyon. Çok yönlü bir yaşamın içinde yer alan Kanyon evlerinin iç mekan tasarımı ise tıpkı Kanyon’un geneli gibi şık ve aynı zamanda rahat ve fonksiyonel detaylardan oluşuyor. İç mimari tasarımını üstlendiğimiz bu dünya, hem sosyal hem duygusal yaşamı renklendiriyor, çeşitlendiriyor."

Kanyon evlerinin iç mimari konsept çalışmasını Sevil Peach ile yürüten mimar Brigitte Weber “işlevsellik yoksa estetik ve dekorasyon anlamını yitirir” görüşüne dayanan Bauhaus ekolünü izleyerek, evlerin iç mekanlarının işlevsel olmasına öncelik vermiştir. Bu konsept çerçevesinde, banyo ve mutfakları izole mekanlar olmaktan çıkararak, ev yaşamının vazgeçilmez alanları arasına sokmuştur.

"Kanyon’un mimari yapısı çok heyecan verici. İç mimari tasarımda da en güçlü ilham kaynağım bu oldu. Şehrin kalbinde, yeşillikler içinde, doğal formlar, teraslar, bahçeler, estetik ve görkemli bir yapı… Biz de doğadan renkler ve doğal malzemelerle bezedik Kanyon’u. İnsanların modern şehir anlayışından uzaklaşmadan, kendilerini bağımsız ve özel hissedebilecekleri bir dünya yaratmak üzere yola çıktık."

OFİSLER

30.000 m2 ofis alanı
1.167’şer m2'lik 26 kat

Levent’te, iş dünyasının tam merkezindeki Kanyon; mimarisi, gün ışığı dolu ortamı, enerji tasarrufu, en ileri otomasyon, yangın ve güvenlik sistemleriyle de tüm ihtiyaçlarınıza çağdaş çözümler sunuyor. E5 ve Tem otoyollarına kolay erişim ve direkt metro bağlantısı ise siz ve müşterilerimize ulaşım kolaylığı sağlayacak.

KONUTLAR

Kanyon’da; ev yaşamını, 21.yüzyıl için yeniden tasarladık. Konforuyla eşsiz, tasarımıyla cesur, kentli bir yaşam alanı... Özel bahçeler, balkon ve teraslarıyla kusursuz mimari tasarım, ileri ev otomasyon sistemleri, tamamen açılabilen pencereler, iç mimarlar Sevil Peach ve Brigitte Weber tarafından tasarlanmış çağdaş detaylar ile Kanyon evleri şehrin kalbinde ama doğanın içinde bir yaşam vadediyor.

Alışveriş Merkezi

  • 40.000 m2
  • 6 katta 121 mağaza, 22 kiosk ve 27 restoran
  • 9 sinema salonu
  • Sağlık ve spor kulübü
  • 2.300 araçlık otopark

Türkiye’nin ve dünyanın en iyi markaları, gurme restoranlar, kafeler, sinemalar, parlak ışıklar, büyüleyici görüntüler, sesler, açık hava performansları, sağlık ve spor merkezi, 6 katta 121 mağaza ve 27 restoranıyla eğlence ve alışveriş keyfiniz katlanacak.
Kanyon’da bulunan mağazalar haftanın hergünü 10:00 – 22:00 saatleri arasında açık. İlgili saatler dışındaki erken kahvaltı veya geç akşam yemekleri için Kanyon’da bulunan restoran ve kafeler sizleri bekliyor.

kanyon resim
kanyon resim