Kanyon Radyo
Ne yapsam?
Keşke böyle etkinlikler her yerde olsa!
Tangonun kalbi Kanyon’da atacak!
Bu yıl Kanyon’da 12.si gerçekleşecek olan Milonga; dans tutkunlarını 26 Nisan Salı akşamını dans rüzgarı ile karşılamaya davet ediyor.

Kanyon, gelenekselleşen Milonga ile baharı karşılıyor. Kesintisiz müzik ve dansın ruhunun buluştuğu Milonga; tangonun bütün notalarında değer bulup katılımcılarına eşsiz bir deneyim sunacak. Tangoist Dans Okulunun kurucusu Aydın Kocamusaoğlu ve partneri Eda İkikardeş’in tango adımlarınıza eşlik edeceği bu bahar akşamında içiniz tangonun sıcaklığı ile ısınacak.

Tango ritimlerini hissetmek isteyen herkesi 26 Nisan Salı 19:30 – 24:00 saatleri arası Kanyon’a bekliyoruz.

Program:

19:30 Milonga açılış
20:00 Aydın-Eda gösteri dansları (ilk bölüm)
20:15 DJ müzik
22:00 Aydın-Eda gösteri dansları (ikinci bölüm)
22:20 DJ müzik
24:00 Kapanış
23 Nisan’da Kim Dotkanyonda Sahnesinde Olmak İster?
Her zaman güncel, dinamik ve hayata geçirdiği projelerle sektörde öncü olan Kanyon, Dotkanyonda'nın yeni çocuk oyunu 'Yeni Öğretmenimiz Bir Canavar' oyununu 23 Nisan çocuklarına armağan ediyor. Dotkanyonda tarafından hazırlanan ve 16- 17 Nisan'da başlayacak tiyatro atölyeleri ile içinde tiyatro aşkı olan tüm çocukları 23 Nisan'da gerçekleştirilecek büyük gösteriye hazırlanıyor.

Kanyon, Dotkanyonda'nın yeni çocuk oyununu 'Yeni Öğretmenimiz Bir Canavar' oyununu 23 Nisan çocuklarına armağan ediyor. 16- 17 Nisan tarihlerinde yapılacak birer saatlik atölyeler ile 8-10 yaş arası çocuklar Dotkanyonda oyuncularından eğitim alıyor ve 23 Nisan'da sergilenecek 'Yeni Öğretmenimiz Bir Canavar' isimli çocuk oyununda sahneye çıkıyor.

Okula gelen yeni öğretmenin bir canavar olduğunu gören okulun belalı ikizleri Robbie ve Holly'nin başından geçen olayların anlatıldığı oyunda rol almak için tek yapmanız gereken 16-17 Nisan tarihlerinde yapılacak atölyelere rezervasyonunuzu yaptırmak ve sonrasında iki gün boyunca yapılacak atölyelere dahil olmak.

Dotkanyonda ekibinden başarılı tiyatro sanatçısı Tuğrul Tülek tarafından yönetilen 'Yeni Öğretmenimiz Bir Canavar' isimli oyun için 8-10 yaş arasındaki tüm çocukları Dotkanyonda sahnesine bekliyoruz.

ATÖLYELER

16 Nisan Cumartesi
A Grubu / Saat 10.00
B Grubu / Saat 11.00
C Grubu / Saat 12.00

17 Nisan Pazar
A Grubu / Saat 14.00
B Grubu / Saat 15.00
C Grubu / Saat 16.00

GÖSTERİ

23 Nisan Cumartesi

A Grubu /Saat 13.00
B Grubu / Saat 15.00
C Grubu / Saat 17.00

Oyuna giriş ücretsizdir.
Önceden rezervasyon yapılması rica olunur.


Atölye katılımı için rez. numarası: 0212 251 45 45

23 Nisan gösterilerine seyirci olmak için: 0212 317 53 30 – 0212 317 53 00

www.kanyon.com.tr
www.facebook.com/kanyon

Kanyon Büyükdere Cad. No:185 Levent
Tel: 0212 353 53 00
Radyo Kanyon Sunar "Müzik Pazarı Yeniden Kanyon'da"
Geçtiğimiz sene büyük ilgi gören “Müzik Pazarı Kanyon'da'' bu sene 8-10 Nisan tarihleri arasında yeniden Kanyon'da kuruluyor.

Bu sene, “Müzik Pazarı Kanyon'da'' da bir yıldır kapalı devre yayın yapan, kanyon.com.tr ve tunein.com/ üzerinden de dinlenebilen Radyo Kanyon'un 1. Yaşı özel DJ performansları ve Radyo Kanyon yayını ile kutlanıyor, alışveriş keyfi renkleniyor. 8-10 Nisan tarihleri arasında Kanyon'da ikinci kez kurulacak “Müzik Pazarı Kanyon'da'' da plaktan postere, kulaklıktan eski radyolara kadar müziğe dair her şey satışa sunuluyor.

Her tarzdan binlerce plak Müzik Pazarı'nda

Caz, pop, rock, elektronik ve Türkçe 45'likler gibi birçok müzik türüne ait plakların satın alınabileceği Plakhane, Vintage Records, Kontra, Velvet Indieground, Pantheon ve Dip Sahaf'ın standları Kanyon misafirleri için Müzik Pazarı'nda bir araya geliyor. Rengarenk ve kişiye özel kulaklıklarıyla Happy-Nes, müzik kitapları ile Patika Kitabevi, vintage posterler ve müzik grubu rozetleri ve afişlerin adresi Kağıt Çocuk, bir dönemin unultulmaz eşyası eski pikap, ses sistemleri ve gramofonlarıyla Teknik Saat, farklı t-shirt seçenekleriyle Subtle, Bestekar print ve sıra dışı tasarımlı bardak altlıklarıyla Ekinakis ve özel tasarım müzisyen oyuncaklarıyla Little Fabien, 8-9-10 Nisan'da 12:00-20:00 saatleri arasında “Müzik Pazarı Kanyon'da'' Kanyon misafirlerini bekliyor.

Anatolian Rock Revival Project Sergisi

Zirve dönemini yaşadığı 60'lı ve 70'li yıllarda fırtınalar estiren eserlerin, bugün bir ilüstratör grubu tarafından tekrar dolaşıma girmesini sağlayan “Anatolian Rock Revival Project Sergisi'' Müzik Pazarı boyunca Kanyon'da görülebilecek.
Dünyamıza Sahip Çıkmak İçin Kanyon’da Işıkları Kapatıyoruz!
Kanyon, küresel ısınma tehlikesine karşı farkındalığı arttırmak amacıyla oluşturulan WWF-Türkiye'nin Dünya Saati (Earth Hour) kampanyasına geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ''Dünya Saati Elçisi'' olarak katılıyor.

Kanyon, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da 19 Mart 2016 Cumartesi akşamı 20.30-21.30 saatleri arasında, küresel iklim değişikliğini hatırlamak ve hatırlatmak, doğal kaynakların kullanımının sınırlarını çizmek ve daha yaşanılabilir bir dünya için bir saat süresince ışıklarını kapatacak.

İlk olarak Mart 2007'de WWF-Avustralya'nın önderliğinde Sidney kentinde başlayan ve 2008 yılında küresel bir kampanyaya dönüşen Dünya Saati hareketi kapsamında, milyonlarca insan, küresel iklim değişikliğinin önüne ancak gezegendeki tüm insanların desteğiyle geçilebileceğini göstermeyi hedefliyor. Bu sembolik ve görsel mesajla, bir saat boyunca tüm dünyanın ışıkları kapanıyor. Kampanya kapsamında Sidney Liman Köprüsü, Toronto'daki CN Kulesi, San Francisco'daki Golden Gate Köprüsü, Roma'daki Kolozyum ve Çin Seddi gibi küresel öneme sahip birçok simge de karanlıkta kalacak. Bireylerin, şirketlerin, belediyelerin, devlet kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin bir araya geldiği Dünya Saati hareketi, bir önceki sene tüm dünyada 170 ülkede milyonlarca insanın katılımıyla gerçekleştirildi.
Kanyon’da Adımlar Sanata Çıkıyor!
Kanyon'da Her Yön Sanat projesi kapsamında genç sanatçıların farklı alanlarda ürettikleri çağdaş işlerden oluşan dinamik bir seçki, Kanyon misafirleri ile buluşuyor.

Kanyon'da Her Yön Sanat, genç sanatçıların yeni medya sanatı, yerleştirme ve video sanatı gibi çeşitli alanlarda ürettikleri, izleyicinin katılımına açık olan, dijital, kinetik ve durağan sanat eserlerine yer veriyor. Kanyon sokaklarında beklenmedik anlarda çağdaş sanat ile temas noktaları yaratan Kanyon'da Her Yön Sanat seçkisinde yer alan sanatçılar:Ozan Türkkan, Epitome, Jesse Gagliardi, Joe Hamilton, Julie Nymann, Sinem Serap Duran, Ahmet Aydın Atmaca ve Eda Emirdağ.

Bu genç sanatçıların işlerini bir araya getiren ortak özellik, içinde bulunduğumuz modern ve hareketli çağda bize bir duraklama ve sorgulama noktası sağlıyor olmaları.

Kanyon'un açık hava mekanlarında sergilenecek olan bu işler, hızla akıp giden zamana karşı yarışan, çalışma hayatı ve sosyal hayat içerisinde bir denge kurmaya çalışan modern İstanbul insanının bir kaçış noktası olacaklar.

Mixer ve ArtBox sanatsal yönlendirmesi ile tasarlanan Kanyon'da Her Yön Sanat, 18 Şubat-18 Nisan tarihleri arasında iki ay boyunca sergilenmeye devam edecek.
Aşk Yalın'la Kanyon'da
Aşk şarkılarının vazgeçilmez ismi olan Yalın, Sevgililer Günü'nde tüm sevenleri hep birlikte şarkı söylemeye davet ediyor. Kanyon'da gerçekleştireceği bu özel konserde en romantik, en sıcak, en içten şarkılarıyla Yalın sizlere unutulmaz bir gün yaşatacak.

Albümleriyle olduğu kadar konser performansıyla da büyük beğeni toplayan, pop müziğin başarılı yıldızı Yalın 12 Şubat'ta sevgililere, Zalim, Sonsuz Ol, Herşey Sensin, Cumhuriyet, Meleklerin Sözü Var gibi hit şarkılarını seslendirecek.

Bu yıl sevgililer gününde şanslı 2 çifti romantik bir Paris seyahati bekliyor. 1-14 Şubat tarihleri arasında Kanyon'dan 100TL alışveriş yapan bir çift ve 1-12 Şubat hesaplarında #asknedir etiketi altında kendi gözünden aşkını paylaşan ve Yalın'ın seçeceği bir çift romantik bir Paris seyahati kazanacak.

Samimi sözleri ve büyülü melodileri ile müziğin en Yalın halini dinlemek, onunla birlikte Aşk şarkıları söylemek için 12 Şubat 2016 Cuma günü, Kanyon'da, saat 19:00-20:30'da arasında gerçekleşecek bu konseri kaçırmayın.

Konser ücretsizdir.
Kanyon’dan Yarıyıl Tatil Sürprizi: Dotkanyonda Çocuk Atölyeleri
Her zaman güncel, dinamik ve hayata geçirdiği projelerle sektörde öncü olan Kanyon, yarıyıl tatiline giren çocukları da unutmadı. DotKanyonda tarafından hazırlanan çocuklar için tiyatro atölyeleri 23 Ocak'ta DotKanyonda sahnesinde başlıyor.

Birlikte bir mekan ya da hikaye yaratmak gibi ekibin bir parçası ve bir ekip olabilme çalışmaları için Sahnede Ekip Ruhu, kendini bir başkasının yerine koymak gibi aslında var olmayan bir durumu ya da mekanı hayal edip onun içinde hareket etme çalışmaları için Hayaller Hayaller, sahnede hikayeler anlatarak, oyunlar yaratarak, birbirlerinin hikayelerini tamamlayarak tiyatroya dair doğaçlama çalışmalar için İçinden Geldiği Gibi, ortak karar verilen bir hikayeye, farklı malzemeler ve görsellerden yola çıkarak diyologlar hazırladıktan sonra, rolleri dağıtıp, ezberleyip, yönetip ve sahnelemek için Yaz / Oku / Yönet atölyeleri yarı yıl tatilinde çocukların hayal gücünü sahneye çıkarıyor.

DotKanyonda ekibinden başarılı tiyatro sanatçısı Tuğrul Tülek tarafından gerçekleştirilecek atölyelere 6-11 yaş arasındaki tüm çocukları 23 Ocak - 6 Şubat tarihleri arasında DotKanyonda sahnesine bekliyoruz.
Mixer Artcornner Kanyon'da
Mixer Editions Yenilenen Seçkisiyle Kanyon'da Genç sanatçılara daha fazla görünürlük sağlamak ve sanatı daha ulaşılabilir kılmak amacıyla yola çıkan Mixer'in edisyonlu baskıları gösterdiği Mixer Editions yılbaşı haftasında Kanyon'da. Yerli ve yabancı birçok sanatçının müze kalitesindeki fotoğraf, özgün baskı ve dijital eserleri kapsayan Mixer Editions standı 25-27 Aralık tarihleri arasında Kanyon -2. katta. Yeni yılda sevdiklerinize alternatif ve orijinal bir hediye arayışındaysanız, Mixer'in Kanyon'daki seçkisini kaçırmayın.
Kanyon @ Sosyal Medya
Keşke böyle sosyallik her yerde olsa!
TÜRKİYE’DE BİR İLK!
KANYON’A BREEAM’DEN “OLAĞANÜSTÜ” DERECESİ


Kanyon, işletmeye alınmış binalar için uygulanan “BREEAM” kriterleri doğrultusunda tasarım, bina yönetimi ve çevresel performans açısından yapılan değerlendirmeler sonucunda “Olağanüstü” seviyesindeki sertifikayı Türkiye’de alan ilk ticari bina olarak büyük bir başarıya imza attı.

2012 yılında BREEAM kriterleri doğrultusunda değerlendirilerek “Mükemmel” seviyesinde Türkiye’den sertifika alan ilk firma olan Kanyon, bu konudaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. İSO 14001 çevre yönetim sistem sertifikasının alınması, 100 panellik güneş enerjisi sisteminin ardından kojenerasyon sisteminin devreye alınması, LED aydınlatmalarının yaygınlaştırılması, akustik ölçümleme ve izolasyonlar, davlumbaz egzost sistemine karbon filtre yapılması ile İTÜ Enerji Enstitüsü işbirliği gibi çalışmalar ile sürekli iyileşmeler yapan Kanyon, “Mükemmel” seviyesindeki sertifikasını, bu alanda en üst seviye olan “Olağanüstü” düzeyine çıkararak Türkiye’de bina yönetimi alanında bu seviyede sertifika alan ilk ticari yapı oldu.

BREEAM Sertifikası Hakkında

BRE Environmental Assessment Method (BREEAM) ilk olarak 1990'da İngiltere'de kullanılmaya başlanan, güncel olarak dünya genelinde 25 ülkede benimsenen bina çevresel değerlendirme sistemidir. BREEAM sertifikasının amacı bir binanın ne kadar çevreye duyarlı olduğunun standartlara bağlanarak ölçümünün yapılmasıdır. Var olan binalar (BREEAM In-Use) değerlemecisi proje süresince bina ekibi ile çalışmakta ve enerji, su, malzeme, atık, sağlık ve iç hava kalitesi, kirlilik, ulaşım, arazi kullanımı ve ekoloji konularında incelemeler yaparak ölçümlemektedir. Ölçümlemelerin ardından her kriterdeki hedefleri tespit edip binanın bu kriterlere uygunluğunu ortaya koymakta ve standartların altında kalan konuları iyileştirmeye çalışmaktadır. Tüm bu işlemlerin sonunda denetçiler denetlemeyi yapmakta ve sonuçları raporlayarak BRE Global’e iletmektedir.